Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru cs es

Dlaczego oryginalne części używane są lepsze niż chińskie zamienniki?

Dlaczego oryginalne części używane są lepsze niż chińskie zamienniki? Poznaj argumenty

To oczywiste, że przedsiębiorca mający w swojej flocie kilku- czy kilkunastoletnie maszyny budowlane, stara się oszczędzać na ich serwisowaniu. Nie będzie kupować nowych, oryginalnych części zamiennych, bo to się po prostu nie opłaca. Do wyboru ma dwa inne rozwiązania. Może postawić na tanie, chińskie zamienniki lub skorzystać z oferty oryginalnych części używanych. Z wielu powodów warto zdecydować się na tę drugą opcję.

Idealne dopasowanie do maszyny

Największą zaletą oryginalnych części używanych jest to, że nie ma żadnego problemu z ich dopasowaniem do maszyny. Zamawiając np. pompę hydrauliczną do ładowarki Kramer przedsiębiorca ma pewność, że montaż podzespołu przebiegnie sprawnie, a maszyna natychmiast będzie gotowa do pracy.

W przypadku chińskich zamienników różnie z tym bywa. Podzespoły niskiej jakości bardzo często nie trzymają wymiarów, przez co wymagają daleko idących przeróbek lub odesłania do sprzedawcy. To zabiera cenny czas i naraża przedsiębiorcę na jeszcze większe straty.

Gwarancja

Tanie, chińskie zamienniki zwykle prezentują fatalną jakość wykonania. W efekcie trudno jest mówić o jakiejkolwiek gwarancji bezproblemowej pracy. Co z tego, że produkt jest objęty gwarancją producenta, skoro po awarii trzeba go zdemontować, odesłać i znów bardzo długo czekać na naprawę? Maszyna w tym czasie jest unieruchomiona, a więc przynosi straty.

Profesjonalni sprzedawcy oryginalnych części używanych, jak chociażby Wibako, udzielają realnej, pisemnej gwarancji na swoje produkty. Części są poddawane zaawansowanej regeneracji zgodnie z procedurą producenta. Przed wysłaniem do klienta są także dokładnie diagnozowane. Na rynku działamy od prawie 30 lat i w tym czasie reklamacje zdarzały się sporadycznie.

Dostępność i szybka wysyłka

Gdy maszyna się psuje, to jej właścicielowi zależy przede wszystkim na bardzo szybkim usunięciu usterki. Zamówienie chińskiego zamiennika nie daje takiej gwarancji. Po pierwsze: sprzedawcy oferujący takie części nie zawsze mają je na stanie (podzespół musi zostać sprowadzony, co zajmuje dużo czasu). Po drugie: sama wymiana zepsutej części może być bardzo kłopotliwa czy wręcz niemożliwa, właśnie z powodu wspomnianego już niedopasowania do maszyny.

W magazynach Wibako utrzymujemy bardzo wysokie stany produktów. W stałej sprzedaży mamy ponad 600 silników spalinowych oraz ponad 2000 pomp i silników hydraulicznych. W zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie zagwarantować dostawę części na plac budowy czy do siedziby klienta w ciągu 24-48 godzin od zamówienia.

Atrakcyjna cena

Oryginalne części używane nie zawsze są tańsze niż chińskie zamienniki, jednak biorąc pod uwagę jakość, gwarancję i idealne dopasowanie, nie powinno to mieć dla przedsiębiorcy aż tak dużego znaczenia. Z kolei w porównaniu do nowych części oryginalnych różnica w cenie jest już bardzo wyraźna.

Przykładowo: oferowana przez nas pompa hydrauliczna Komatsu, która została poddana profesjonalnej regeneracji, kosztuje ¼ ceny nowego podzespołu z serwisu. Oszczędność jest znaczna.

Wybór jest zatem prosty. Chińskie zamienniki nie oferują niczego poza bardzo niską ceną zakupu. Jest ona jednak okupiona słabą jakością i wysokim ryzykiem przedwczesnej awarii. Oryginalne części używane są o wiele lepszym rozwiązaniem dla oszczędnych, ale jednocześnie rozsądnych przedsiębiorców.