Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru cs es

Wymiana oleju hydraulicznego - dlaczego warto o tym pamiętać?

Wymiana oleju hydraulicznego – dlaczego warto o tym pamiętać?

Ze względu na to, jak bardzo kosztowne są profesjonalne maszyny budowlane, zdecydowana większość firm oraz przedsiębiorców z branży budowlanej próbuje zoptymalizować to poprzez intensywną eksploatację. Z tego też powodu niezwykle istotna staje się kwestia regularnego serwisowania układu napędowego oraz systemu hydraulicznego. Wymienianie oleju hydraulicznego wraz z filtrami pozwala uniknąć spadku wydajności spowodowanego zapychaniem się układu hydraulicznego. W dłuższej perspektywie prowadzić to może oczywiście do znacznie bardziej kosztownych awarii lub opóźnień związanych z realizacją prac w założonym terminie. Przy wymianie oleju hydraulicznego zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w olej wysokiej jakości, ponieważ pozwoli to wydłużyć interwały pomiędzy okresowymi serwisami.  

Przepracowany olej hydrauliczny objawy i dlaczego wymaga okresowej wymiany

Jeżeli chodzi o przepracowany olej hydrauliczny, objawia się on w pierwszej kolejności spadkiem wydajności układu hydraulicznego. Świetnym sposobem na zweryfikowanie stanu oleju jest regularna kontrola filtrów, które nie powinny być zanadto zanieczyszczone lub po prostu zapchane. W takiej kwestii zabrudzenia i objawy przepracowanego oleju hydraulicznego są dosyć łatwo odczuwalne, ponieważ na skutek utraty swoich właściwości pogarsza się sprawność oraz wydajność. 

Jak wymienić olej hydrauliczny w koparce?

Wszystkie osoby, które nie mają pewności, jak wymienić olej hydrauliczny w koparkach, powinny zacząć przede wszystkim od zapoznania się z informacjami w instrukcji producenta pojazdu. To właśnie tam dowiedzieć się można jaki rodzaj oleju będzie potrzebny i ile trzeba go wlać. Niezależnie od marki oraz rodzaju maszyny budowlanej pamiętać trzeba jednocześnie o nowych filtrach. Zaniedbując tę kwestię, trzeba liczyć się z dużym ryzykiem potencjalnie niezwykle kosztownej awarii na skutek zanieczyszczenia najbardziej wrażliwych elementów układu hydraulicznego. Zamiast zastanawiać się, jak wymieniać olej hydrauliczny w koparce, zdecydowanie lepiej zlecić to doświadczonym fachowcom z Wibako. Dzięki fachowej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu i doskonale wyposażonemu zapleczu technicznemu oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie serwisu stacjonarnego i mobilnego maszyn budowlanych.