Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru cs es

Naprawa i serwis maszyn budowlanych

Serwis maszyn budowlanych

Dzięki doświadczonej kadrze fachowców oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie stacjonarnej oraz mobilnej naprawy maszyn budowlanych. Zadowolenie naszych partnerów biznesowych ma dla nas najwyższy priorytet, w związku z czym w trakcie wszystkich realizowanych usług staramy się reprezentować najwyższy poziom profesjonalizmu. Naprawa koparek gąsienicowych oraz kołowych, wozideł, spycharek i innych maszyn budowlanych to jeden z głównych obszarów naszej działalności, co potwierdzić mogą dodatkowo liczne referencje firm, z którymi mieliśmy już przyjemność podjąć współpracę. Usługi naszych fachowców odpowiedzialnych m.in. za serwisowanie oraz naprawianie koparek i innych maszyn budowlanych cenione są nie tylko w Polsce, ale także wielu innych europejskich krajach (np. Niemcy, Hiszpania, Czechy).

 

 Serwisant

Marki maszyn budowlanych, które obsługujemy:

   

Maszyny, w których się specjalizujemy to:

 • Atlas
 • Case
 • Caterpillar
 • Komatsu
 • Liebherr
 • Volvo
 • Zeppelin
 • O&K
 • Fuchs
 • Furukawa
 • Zettelmeyer
                      
 • Koparki gąsienicowe
 • Koparki kołowe
 • Ładowarki
 • Spycharki

 

 

 

 

 

Naprawa maszyn budowlanych

 Oferujemy także kompleksowe usługi pogwarancyjnego serwisu maszyn budowlanych, dzięki czemu przez długie lata nie trzeba się martwić stanem technicznym. Wbrew pozorom rozwiązanie to jest znacznie tańsze niż naprawa lub wymiana jednego z głównych podzespołów maszyny. Serwisowanie maszyn budowlanych marek takich jak Atlas, Caterpillar, Furukawa, Zettelmeyer, Case, Volvo, Zeppelin, O&K, Komatsu, Fuchs i Liebherr to jeden z głównych filarów naszej działalności. Serwis maszyn budowlanych Wibako specjalizuje się m.in. w:

- testach podzespołów hydraulicznych.

W przypadku zainteresowania dostępnymi w naszej ofercie usługami lub produktami, takimi jak np. naprawianie koparek, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi wykwalifikowanymi doradcami. Można to zrobić od poniedziałku do piątku pomiędzy 7:00 a 16:00 oraz w soboty od 7:00 do 12:00 lub w dowolnej chwili online za pośrednictwem poczty e-mail albo dedykowanego formularza kontaktowego na naszej stronie.

Regeneracja silników hydraulicznych

Doskonale wyposażone zaplecze techniczne pozwala nam także na podejmowanie się bardziej skomplikowanych zadań, takich jak naprawa silników hydraulicznych czy remonty silników diesla. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm możemy pochwalić się profesjonalnym stanowiskiem do testowania hydrauliki siłowej pomp oraz silników hydraulicznych. Dzięki nowoczesnym narzędziom i wiedzy naszych doświadczonych fachowców, wszystkie zregenerowane i naprawione silniki hydrauliczne są w stanie sprostać czekających ich zadaniom. Serwis koparek i maszyn budowlanych Wibako to świetne miejsce do zweryfikowania stanu technicznego pojazdu pod kątem potencjalnych usterek lub objawów poważniejszej awarii. Wczesne wykrycie nawet trywialnych na pierwszy rzut oka nieprawidłowości pozwala na optymalizację kosztów eksploatacji, ponieważ zakup nowych części jest z reguły bardziej kosztowny niż regeneracja.

Przeglądy pogwarancyjne maszyn budowlanych

"Regularna obsługa maszyny nawet na przestrzeni kilku lat jest tańsza niż wymiana głównego podzespołu jak silnik spalinowy czy pompa główna."

Naszym klientom sugerujemy wykonywanie regularnych przeglądów przez wyspecjalizowany serwis maszyn budowlanych. Przykładowo: silnikowy serwis koparek nie polega wyłącznie na wymianie filtrów oraz oleju. W czasie obsługi napraw maszyn budowlanych nasi serwisanci w razie potrzeby zgodnie z harmonogramem wynikającym z instrukcji obsługi maszyny regulują zawory i pompowtryskiwacze oraz przeglądają: układ paliwowy, układ powietrzny czy układ chłodzenia. Zarówno stacjonarny, jak i też mobilny serwis maszyn budowlanych pozwala wykryć problem na wczesnym etapie, dzięki czemu można uniknąć kosztownej eskalacji.

 

Serwis układu hydraulicznego

W trakcie eksploatacji niejednokrotnie uszkodzeniu ulegają elementy układu hydraulicznego takie jak pompa czy silnik hydrauliczny, który powoduje dostanie się opiłków metalu do reszty układu. Sama wymiana uszkodzonego elementu oraz oleju hydraulicznego może być niewystarczająca. Zabrudzenia, które pozostały w układzie mogą ponownie spowodować awarie nawet w elementach z pozoru niezwiązanych z początkowym uszkodzeniem. W takim wypadku jedynym skutecznym rozwiązaniem jest dokładne wyczyszczenie układu hydraulicznego. Za każdym razem podchodzimy do czyszczenia w sposób indywidualny analizując układ hydrauliczny maszyny tak, aby czyszczenie było skuteczne jednak nie generowało niepotrzebnych kosztów.

 

Mobilny serwis maszyn budowlanych

Maszyny budowlane, z racji ich bardzo intensywnej eksploatacji, wymagają częstego serwisu. Bywa również, że maszyna ulega awarii w najmniej oczekiwanym momencie, czyli w samym środku prowadzenia prac. Jest to bardzo kłopotliwe dla przedsiębiorcy, który musi zorganizować transport maszyny do serwisu stacjonarnego i ponieść z tego tytułu wysokie koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest mobilny serwis WIBAKO, który dojedzie we wskazane miejsce i przeprowadzi nawet zaawansowane czynności naprawcze.

Na czym polega usługa taka jak naprawa koparek?

Najważniejszym elementem serwisu maszyn budowlanych są rzecz jasna doświadczeni mechanicy i diagności, którzy jeśli mowa o wykrywaniu, a następnie usuwaniu wszelkich usterek nie mają sobie równych. W celu osiągnięcia jak najszerszych możliwości dot. naprawy maszyn budowlanych na miejscu, fachowo i z profesjonalnym montażem lub demontażem podzespołów, zespoły zostały odpowiednio dobrane. Dodatkowo warto wspomnieć o ciągłych próbach rozwoju naszej drużyny poprzez nieustające inwestycje w rozwój jej kompetencji.

Przed tym, jak coraz częściej otrzymywaliśmy pytania dotyczące bardziej kompleksowych usług serwisowych, skupialiśmy się na wyjazdach w celu wymiany podzespołów, takich jak pompy hydrauliczne i silniki spalinowe. Odpowiadamy więc na potrzeby rynku i rozszerzamy naszą ofertę m.in. o kwestie takie jak naprawa maszyn budowlanych. Usługę mobilnego serwisu maszyn budowlanych oferujemy już od 7 lat.

Co oferujemy w ramach mobilnego serwisu maszyn?

Obecnie posiadamy trzy kompletnie wyposażone wozy serwisowe z osprzętem, które są przystosowane do obsługi różnego rodzaju zgłoszeń. Od zwykłych czynności serwisowych, jak wymiany płynów i filtrów, przez wymiany podzespołów, po naprawy na placu budowy.

Oferujemy usługę wyjazdowego montażu i demontażu pomp oraz silników hydraulicznych i spalinowych, serwis gwarancyjny zamontowanych przez nas podzespołów, weryfikację uszkodzeń maszyny, a także serwis kontrolny, czyli sprawdzenie stanu maszyny na miejscu.

Dlaczego warto skożystać z mobilnego serwisu maszyn budowlanych Wibako?

Mobilny serwis WIBAKO powstał w jednym celu: zapewnienia właścicielom i użytkownikom maszyn znacznej oszczędności czasu i pieniędzy. Dzięki temu, że jesteśmy w stanie przeprowadzić gros czynności serwisowych nawet na placu budowy, nie ma konieczności organizowania kosztownego transportu maszyny do serwisu stacjonarnego.

Nasi eksperci gwarantują szybką wymianę podzespołów, która zawsze kończy się sprawdzeniem poprawności ich działania i ewentualną regulacją. Serwisanci kontrolują również stan płynów i filtrów, aby zagwarantować, że maszyna jest zdolna do dalszej pracy.

Korzystając z mobilnego serwisu WIBAKO przedsiębiorca ma pewność, że jego maszyną zajmują się fachowcy, a nie przypadkowi mechanicy, którym często brakuje wiedzy, umiejętności i sprzętu do przeprowadzenia profesjonalnej naprawy.

Ponadto usługi wykonane w ramach mobilnego serwisu są objęte naszą gwarancją. Przedsiębiorca może spać spokojnie, bo wie, że w razie potrzeby zjawimy się na miejscu w możliwie najkrótszym czasie.

 

Serwis zajmuje się takimi sprawami jak:

 • Regeneracja pomp hydraulicznych
 • Regeneracja silników hydraulicznych
 • Naprawą siłowników hydraulicznych
 • Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych
 • Regeneracja mostów napędowych
 • Naprawą zmienników momentu obrotowego
 • Dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej
 • Testy podzespołów hydraulicznych

 

INNE USŁUGI

Nasza firma posiada w ofercie oryginalne  podzespoły i części uzyskane z demontażu maszyn budowlanych. Nasze części są doskonałą alternatywą dla nowych i drogich części zamiennych. Oferowane podzespoły dostępne są od ręki, dzięki czemu nie tracą Państwo czasu na poszukiwania, a maszyny mogą pracować bez nieplanowanych przestojów.

INFORMACJE DODATKOWE

Znaki towarowe zastrzeżone, handlowe, identyfikatory, wszelkie nazwy zastrzeżone firm, pojawiających się na stronach zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.

 

mobilny serwis maszyn budowlanych WIBAKO naprawa, serwis maszyn budowalnych WIBAKO WIBAKO serwis koparek, liebherr, volvo naprawa maszyn budowlanych Caterpillar, O&K Remonty maszyn budowlanych WIBAKO - serwis maszyn
 WIBAKO maszyny budowlane volvo, liebherr, fuchs, zeppelin, komatsu serwis  serwis maszyn budowlanych WIBAKO - naprawa maszyn budowlanych  WIBAKO - serwis maszyn budowalnych - mobilna naprawa  Serwis mobilny maszyn budowlanych WIBAKO - volvo maszyny budowlane serwis
 Serwis - naprawa silników hydraulicznych WIBAKO  Testy podzespołów hydraulicznych WIBAKO - serwis maszyn budowlanych  WIBAKO mobilny serwis profesjonalnych maszyn budowlanych volvo, zeppelin, komatsu  liebherr serwis maszyn budowlanych WIBAKO
 naprawa maszyn budowlanych volvo w serwisie WIBAKO  naprawa maszyn budowlanych liebherr w WIBAKO  serwis mobilny maszyn liebherr, volvo, caterpillar w WIBAKO  WIBAKO mobilny serwis koparek i innych maszyn budowlanych

Między innymi wyremontowaliśmy

20232022202120202019201820172016201520142013
 • Pompa główna Hydromatik A8VO80LA1H2/63R1-NZG05F070 R902086514
 • Pompa główna Rexroth A4VG71DWDMT1/32R-NSF02F001D-S R902192446
 • Pompa główna Rexroth A8VO80LA1GH2/60R1-NZG05K130 R909610113
 • Pompa główna Rexroth A8VTO107LR3DS/60R1-NZG05K01-S R909442538
 • Pompa hydrauliczna Caterpillar K3V63DT-12TP-C8N04-1 71-8265
 • Pompa hydrauliczna Caterpillar SBS-140 215-9991
 • Pompa hydrauliczna Caterpillar SBS120 244-8491
 • Pompa hydrauliczna Hitachi HPV102GW RH23A 17600
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A10V O 45 DFR1/31L-VSC12N00 -SO833 R902433567
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A10VO28ED72/52R-VSC12N00T R902419155
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A10VO60DFR1/52R-VWC12K68 -S2651 R902449192
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A10VO71DFR/31L-PSC12N00-SO833 R910991115
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A11VO190LE2S2/11R-NZG12N00P-S R902228065
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A4VG56DWDM1/32L-NZX02F013F-S R902044328
 • Pompa hydrauliczna Kawasaki K3112DT-16PR-6N19 94294426
 • Pompa hydrauliczna Kawasaki K3V112DT-1GMR-9C79+F 215/11278
 • Pompa hydrauliczna Kawasaki MBFB 610001
 • Pompa hydrauliczna Komatsu 708-1W-00883
 • Pompa hydrauliczna Komatsu 708-2L-00423 PC240-6K
 • Pompa hydrauliczna Liebherr 10003536 02419155
 • Pompa hydrauliczna Liebherr DPVP 108 10117137-001
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD064 9277687
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD140 9074878
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD140 9886100
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD150
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD90 9265804
 • Pompa hydrauliczna Linde BPV50R 5134010345
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR 160/160
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR X-01
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR100R
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR130-01R
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR130-01R 255H020 104
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR130R
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR160/100
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR160/130
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR160/160
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR75?
 • Pompa hydrauliczna O&K A4VG28MS1/30R-PZC10F001D-S R909448124
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO55LA1H2/60R1-NZG05K13 R909605576
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO55LA1H2/61R1-NZG05K800 R902027031
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO55LG1H2/60R1-NZG05K13 R909605126
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO55LR3H2/60R1-PZG05K13 R909427557
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO55LRCH2/60R1-PZG05K01 R909427626
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO80LA1GH2/60R1 R909603310
 • Pompa hydrauliczna O&K A8VO80LA1GH2/60R1-NZG05K130 R909610113
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VG18EP2/10R+A10VG18EP2/10R-S R902081676
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VG18MD1/10R-NSC16F004S-S R902043495
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VG18MD1/10R-NSC16F024S-S R902049500
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VG28DA1D3R/10R-NSC10F015SH R902052530
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VG45HW1/10L-NSC10F013S-S R902096005
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VO28ED72/52R-K
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A10VO28ED72/52R-VSC12N00P -S1948 R902449687
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A11VO190EP2/11R-NPD12N00 R902027958
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A11VO95LRS+A10VO45DFR1 R902076558
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4FO28
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4V56MS1.0L0C5O1O-S R909446727
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG140EP4DX/32L-NZF02F001SP-S R902433668
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG56DWDM1/32L-NZX02F013F-S R902044328
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG90DA2D2/32R-NZF02F001SH-S R902056099
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VO130/A4FO28LCDS/10R R909442007
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A8VO140LA1S5/63R1-NZG05F07X-S R902227946
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A8VO28SR3Z/60R3+AZPFF-11-005 R909603200
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A8VO55SR/60R1-PZG05K46 R909420121
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A8VO55SRH-60R1-PZG05F48-7M15 270.20.40.13
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A8VO80LA1GH2/60R1-NZG05K800 R909610446
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A8VTO107LR3DS/60R1-NZG05K01-S R902035251
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AA11VO130LG2S/10R-NZGXXK80-S R909609272
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AH A10V O 71 DFR /31L-VSC42N00 -SO833 R902434301
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AL A10V O 28 DFR1/31R-VRC12K68 -SO420 R902466990
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AL A10V O 28ED 72/52R-VSC12N00T -S2377 R902419155
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AL A10V O 45ED 72/52R-VSC12K68P -S2381 R902449454
 • Pompa hydrauliczna Sauer 7000116 %RR130BBS3120NNN3 S1RPA1NNNNNNNNNN
 • Pompa hydrauliczna Sauer 90R130KP5C
 • Pompa hydrauliczna Volvo K5V200DTH10DR-9N0B-AV 14526609
 • Pompa obrotu Caterpillar AA4VG40DWD1/32R-NZCXXF003D-S 252.15.06.04
 • Pompa obrotu Rexroth A4VG40DE4DT1/32R-NSC02F003SXT-S R902085994
 • Pompa obrotu Rexroth A4VG56DWDM1/32L-NZX02F013F-S R902079960
 • Pompa zębata KP1/11F20UK0A4NL1/253
 • Pompa zębata Brevini PS2007006D 0T200P16 D/G28P2
 • Pompa zębata Commercial 413139320330007 5/08921
 • Pompa zębata JSB V9A3101008R7M07NE120 01973416
 • Pompa zębata KRACHT KP1/11F20UK0A4NL1/253 W.0119650025
 • Pompa zębata O&K 2224971R 09941487
 • Pompa zębata Poclain 41128751/P45543550R A.4006255
 • Pompa zębata Rexroth 1PF2G240/005LR20MRK 36315200
 • Pompy hydrauliczne Rexroth A11VO130LRS/10L+HA10VO71DFR/31L R902223140
 • Reduktor obrotu Liebherr SAT275/236 944436003
 • Reduktor obrotu VOLVO EC460 C
 • Reduktor pomp Liebherr MKA350B052 9076046
 • Reduktor pomp Liebherr PVG350B388 9884181
 • Reduktor pomp Liebherr PVG351B384 10124916
 • Silik hydrauliczny Liebherr LMV100 9073809
 • Silnik hydrauliczny Kawasaki M3X530ACN-501A 20218851
 • Silnik hydrauliczny Liebherr 10289235
 • Silnik hydrauliczny Liebherr 5716917
 • Silnik hydrauliczny Liebherr 914830 10032633
 • Silnik hydrauliczny Liebherr FMF090 9074075-101
 • Silnik hydrauliczny Linde A2F55
 • Silnik hydrauliczny Linde HMV105
 • Silnik hydrauliczny Linde HMV?
 • Silnik hydrauliczny Poclain MS08-KONRAD-HY 825 004 000 B08083K
 • Silnik hydrauliczny Rexroth A6VM107EP2/63W-VAB01X0PA-S R902200471
 • Silnik hydrauliczny Rexroth A6VM140EP2/63W-VZB01X0PA-S R902200494
 • Silnik hydrauliczny Rexroth AL A10F E 28 /52L-VCF10N002 R902415753
 • Silnik hydrauliczny Sauer 51V080
 • Silnik jazdy Hydromatik A6VM107MO/60W-NZB080A-S
 • Silnik jazdy Linde HMV105-02
 • Silnik obrotu JCB SG08E-108A
 • Silnik obrotu ZF MCR10H1340W65Z32AXV1L42F8P3SO504A R921811671
 • Silnik spalinowy Caterpillar C15
 • Silnik spalinowy Cummins 6BT5.9
 • Silnik spalinowy Deutz TCD2012 L04 2V
 • Silnik spalinowy Liebherr D924 T-E A1 9883026
 • Silnik spalinowy Liebherr D926 TI-E A5 9076611
 • Silnik spalinowy Liebherr D936 A7 10124540
 • Silnik spalinowy Liebherr D936 L A6 10119551
 • Zwolnica Liebherr R914B HDSL