Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru cs es

Naprawa i serwis maszyn budowlanych

Serwis maszyn budowlanych

Dzięki doświadczonej kadrze fachowców oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie stacjonarnej oraz mobilnej naprawy maszyn budowlanych. Zadowolenie naszych partnerów biznesowych ma dla nas najwyższy priorytet, w związku z czym w trakcie wszystkich realizowanych usług staramy się reprezentować najwyższy poziom profesjonalizmu. Naprawa koparek gąsienicowych oraz kołowych, wozideł, spycharek i innych maszyn budowlanych to jeden z głównych obszarów naszej działalności, co potwierdzić mogą dodatkowo liczne referencje firm, z którymi mieliśmy już przyjemność podjąć współpracę. Usługi naszych fachowców odpowiedzialnych m.in. za serwisowanie oraz naprawianie koparek i innych maszyn budowlanych cenione są nie tylko w Polsce, ale także wielu innych europejskich krajach (np. Niemcy, Hiszpania, Czechy).

 

 Serwisant

Marki maszyn budowlanych, które obsługujemy:

   

Maszyny, w których się specjalizujemy to:

 • Atlas
 • Case
 • Caterpillar
 • Komatsu
 • Liebherr
 • Volvo
 • Zeppelin
 • O&K
 • Fuchs
 • Furukawa
 • Zettelmeyer
                      
 • Koparki gąsienicowe
 • Koparki kołowe
 • Ładowarki
 • Spycharki

 

 

 

 

 

Naprawa maszyn budowlanych

 Oferujemy także kompleksowe usługi pogwarancyjnego serwisu maszyn budowlanych, dzięki czemu przez długie lata nie trzeba się martwić stanem technicznym. Wbrew pozorom rozwiązanie to jest znacznie tańsze niż naprawa lub wymiana jednego z głównych podzespołów maszyny. Serwisowanie maszyn budowlanych marek takich jak Atlas, Caterpillar, Furukawa, Zettelmeyer, Case, Volvo, Zeppelin, O&K, Komatsu, Fuchs i Liebherr to jeden z głównych filarów naszej działalności. Serwis maszyn budowlanych Wibako specjalizuje się m.in. w:

- testach podzespołów hydraulicznych.

W przypadku zainteresowania dostępnymi w naszej ofercie usługami lub produktami, takimi jak np. naprawianie koparek, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi wykwalifikowanymi doradcami. Można to zrobić od poniedziałku do piątku pomiędzy 7:00 a 16:00 oraz w soboty od 7:00 do 12:00 lub w dowolnej chwili online za pośrednictwem poczty e-mail albo dedykowanego formularza kontaktowego na naszej stronie.

Regeneracja silników hydraulicznych

Doskonale wyposażone zaplecze techniczne pozwala nam także na podejmowanie się bardziej skomplikowanych zadań, takich jak naprawa silników hydraulicznych czy remonty silników diesla. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm możemy pochwalić się profesjonalnym stanowiskiem do testowania hydrauliki siłowej pomp oraz silników hydraulicznych. Dzięki nowoczesnym narzędziom i wiedzy naszych doświadczonych fachowców, wszystkie zregenerowane i naprawione silniki hydrauliczne są w stanie sprostać czekających ich zadaniom. Serwis koparek i maszyn budowlanych Wibako to świetne miejsce do zweryfikowania stanu technicznego pojazdu pod kątem potencjalnych usterek lub objawów poważniejszej awarii. Wczesne wykrycie nawet trywialnych na pierwszy rzut oka nieprawidłowości pozwala na optymalizację kosztów eksploatacji, ponieważ zakup nowych części jest z reguły bardziej kosztowny niż regeneracja.

Przeglądy pogwarancyjne maszyn budowlanych

"Regularna obsługa maszyny nawet na przestrzeni kilku lat jest tańsza niż wymiana głównego podzespołu jak silnik spalinowy czy pompa główna."

Naszym klientom sugerujemy wykonywanie regularnych przeglądów przez wyspecjalizowany serwis maszyn budowlanych. Przykładowo: silnikowy serwis koparek nie polega wyłącznie na wymianie filtrów oraz oleju. W czasie obsługi napraw maszyn budowlanych nasi serwisanci w razie potrzeby zgodnie z harmonogramem wynikającym z instrukcji obsługi maszyny regulują zawory i pompowtryskiwacze oraz przeglądają: układ paliwowy, układ powietrzny czy układ chłodzenia. Zarówno stacjonarny, jak i też mobilny serwis maszyn budowlanych pozwala wykryć problem na wczesnym etapie, dzięki czemu można uniknąć kosztownej eskalacji.

 

Serwis układu hydraulicznego

W trakcie eksploatacji niejednokrotnie uszkodzeniu ulegają elementy układu hydraulicznego takie jak pompa czy silnik hydrauliczny, który powoduje dostanie się opiłków metalu do reszty układu. Sama wymiana uszkodzonego elementu oraz oleju hydraulicznego może być niewystarczająca. Zabrudzenia, które pozostały w układzie mogą ponownie spowodować awarie nawet w elementach z pozoru niezwiązanych z początkowym uszkodzeniem. W takim wypadku jedynym skutecznym rozwiązaniem jest dokładne wyczyszczenie układu hydraulicznego. Za każdym razem podchodzimy do czyszczenia w sposób indywidualny analizując układ hydrauliczny maszyny tak, aby czyszczenie było skuteczne jednak nie generowało niepotrzebnych kosztów.

 

Mobilny serwis maszyn budowlanych

Maszyny budowlane, z racji ich bardzo intensywnej eksploatacji, wymagają częstego serwisu. Bywa również, że maszyna ulega awarii w najmniej oczekiwanym momencie, czyli w samym środku prowadzenia prac. Jest to bardzo kłopotliwe dla przedsiębiorcy, który musi zorganizować transport maszyny do serwisu stacjonarnego i ponieść z tego tytułu wysokie koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest mobilny serwis WIBAKO, który dojedzie we wskazane miejsce i przeprowadzi nawet zaawansowane czynności naprawcze.

Na czym polega usługa taka jak naprawa koparek?

Najważniejszym elementem serwisu maszyn budowlanych są rzecz jasna doświadczeni mechanicy i diagności, którzy jeśli mowa o wykrywaniu, a następnie usuwaniu wszelkich usterek nie mają sobie równych. W celu osiągnięcia jak najszerszych możliwości dot. naprawy maszyn budowlanych na miejscu, fachowo i z profesjonalnym montażem lub demontażem podzespołów, zespoły zostały odpowiednio dobrane. Dodatkowo warto wspomnieć o ciągłych próbach rozwoju naszej drużyny poprzez nieustające inwestycje w rozwój jej kompetencji.

Przed tym, jak coraz częściej otrzymywaliśmy pytania dotyczące bardziej kompleksowych usług serwisowych, skupialiśmy się na wyjazdach w celu wymiany podzespołów, takich jak pompy hydrauliczne i silniki spalinowe. Odpowiadamy więc na potrzeby rynku i rozszerzamy naszą ofertę m.in. o kwestie takie jak naprawa maszyn budowlanych. Usługę mobilnego serwisu maszyn budowlanych oferujemy już od 7 lat.

Co oferujemy w ramach mobilnego serwisu maszyn?

Obecnie posiadamy trzy kompletnie wyposażone wozy serwisowe z osprzętem, które są przystosowane do obsługi różnego rodzaju zgłoszeń. Od zwykłych czynności serwisowych, jak wymiany płynów i filtrów, przez wymiany podzespołów, po naprawy na placu budowy.

Oferujemy usługę wyjazdowego montażu i demontażu pomp oraz silników hydraulicznych i spalinowych, serwis gwarancyjny zamontowanych przez nas podzespołów, weryfikację uszkodzeń maszyny, a także serwis kontrolny, czyli sprawdzenie stanu maszyny na miejscu.

Dlaczego warto skożystać z mobilnego serwisu maszyn budowlanych Wibako?

Mobilny serwis WIBAKO powstał w jednym celu: zapewnienia właścicielom i użytkownikom maszyn znacznej oszczędności czasu i pieniędzy. Dzięki temu, że jesteśmy w stanie przeprowadzić gros czynności serwisowych nawet na placu budowy, nie ma konieczności organizowania kosztownego transportu maszyny do serwisu stacjonarnego.

Nasi eksperci gwarantują szybką wymianę podzespołów, która zawsze kończy się sprawdzeniem poprawności ich działania i ewentualną regulacją. Serwisanci kontrolują również stan płynów i filtrów, aby zagwarantować, że maszyna jest zdolna do dalszej pracy.

Korzystając z mobilnego serwisu WIBAKO przedsiębiorca ma pewność, że jego maszyną zajmują się fachowcy, a nie przypadkowi mechanicy, którym często brakuje wiedzy, umiejętności i sprzętu do przeprowadzenia profesjonalnej naprawy.

Ponadto usługi wykonane w ramach mobilnego serwisu są objęte naszą gwarancją. Przedsiębiorca może spać spokojnie, bo wie, że w razie potrzeby zjawimy się na miejscu w możliwie najkrótszym czasie.

 

Serwis zajmuje się takimi sprawami jak:

 • Regeneracja pomp hydraulicznych
 • Regeneracja silników hydraulicznych
 • Naprawą siłowników hydraulicznych
 • Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych
 • Regeneracja mostów napędowych
 • Naprawą zmienników momentu obrotowego
 • Dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej
 • Testy podzespołów hydraulicznych

 

INNE USŁUGI

Nasza firma posiada w ofercie oryginalne  podzespoły i części uzyskane z demontażu maszyn budowlanych. Nasze części są doskonałą alternatywą dla nowych i drogich części zamiennych. Oferowane podzespoły dostępne są od ręki, dzięki czemu nie tracą Państwo czasu na poszukiwania, a maszyny mogą pracować bez nieplanowanych przestojów.

INFORMACJE DODATKOWE

Znaki towarowe zastrzeżone, handlowe, identyfikatory, wszelkie nazwy zastrzeżone firm, pojawiających się na stronach zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.

 

mobilny serwis maszyn budowlanych WIBAKO naprawa, serwis maszyn budowalnych WIBAKO WIBAKO serwis koparek, liebherr, volvo naprawa maszyn budowlanych Caterpillar, O&K Remonty maszyn budowlanych WIBAKO - serwis maszyn
 WIBAKO maszyny budowlane volvo, liebherr, fuchs, zeppelin, komatsu serwis  serwis maszyn budowlanych WIBAKO - naprawa maszyn budowlanych  WIBAKO - serwis maszyn budowalnych - mobilna naprawa  Serwis mobilny maszyn budowlanych WIBAKO - volvo maszyny budowlane serwis
 Serwis - naprawa silników hydraulicznych WIBAKO  Testy podzespołów hydraulicznych WIBAKO - serwis maszyn budowlanych  WIBAKO mobilny serwis profesjonalnych maszyn budowlanych volvo, zeppelin, komatsu  liebherr serwis maszyn budowlanych WIBAKO
 naprawa maszyn budowlanych volvo w serwisie WIBAKO  naprawa maszyn budowlanych liebherr w WIBAKO  serwis mobilny maszyn liebherr, volvo, caterpillar w WIBAKO  WIBAKO mobilny serwis koparek i innych maszyn budowlanych

Między innymi wyremontowaliśmy

202420232022202120202019201820172016201520142013
 • Pompa główna Linde BPV100R
 • Pompa główna Linde HPR100
 • Pompa hydrauliczna Case 702810 226568A1
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A10V O 45 DFR1/31L-VSC12N00 -SO833 R902433567
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A10V O100 DFR1/31L-PSC11N00 -SO527 R910969162
 • Pompa hydrauliczna Hydromatik A8VO107LGDS/60R1-NZG05K04 R902063545
 • Pompa hydrauliczna Komatsu 708-2G-11520
 • Pompa hydrauliczna Liebherr 10013938
 • Pompa hydrauliczna Liebherr 10003536 02419155
 • Pompa hydrauliczna Liebherr DPVO165 9078748-201
 • Pompa hydrauliczna Liebherr DPVP O 108 10123581A-007
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD064 9277687
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD100 9277066
 • Pompa hydrauliczna Liebherr LPVD125 9074892
 • Pompa hydrauliczna Linde BPV50-01R 513F030451
 • Pompa hydrauliczna Linde HPR105-02R H2X254R 00109
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A A10VSO 71 DFLR/31R-PPA12N00 R910944067
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A11VO190EP2/11R-NPD12N00 R902027958
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A11VO95LRS R902076558
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG125DE2D1/32L-NZF02F001ST-S R902106062
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG56DA1D3L/32R-NZC02F025S R909601984
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG71DA1D7/32R-NZF02F041SH-S R902055348
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG71DWD1/32L-NZF02F021F-S R902104003
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG90DA2D2/32R-NZF02F021S-S R909606139
 • Pompa hydrauliczna Rexroth A4VG90DE2D1/32L-NAF02F001ST-S R902074054
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AA11VO130LG2S/10R-NZGXXK80-S R909609272
 • Pompa hydrauliczna Rexroth AH A10V O 71 DFR /31L-PSC42N00 -SO833 R902434301
 • Pompa obrotu Caterpillar AA4VG40DWD1/32R-NZCXXF003D-S R902007731
 • Reduktor obrotu Liebherr SAT250/201 944306003
 • Reduktor obrotu Liebherr SAT275/260 90000664
 • Reduktor obrotu Liebherr SAT325/254 970238701
 • Reduktor pomp Liebherr PVG351B382 10118860
 • Silnik hydrauliczny Liebherr 708470 10326078
 • Silnik hydrauliczny Liebherr CMVE108 10118562-000
 • Silnik hydrauliczny Liebherr FMF045 9075181-000
 • Silnik hydrauliczny Liebherr FMF058 10122576-000
 • Silnik hydrauliczny Rexroth A6VE55HZ3/63W-VZL22XB-S R902024795
 • Silnik hydrauliczny Rexroth A6VM107EP2/63W-VAB01XTA-S R902102982
 • Silnik hydrauliczny Rexroth A6VM107EZ1/62W-NZB020B R909447042
 • Silnik hydrauliczny Rexroth A6VM140HA1TA/63W-VZB380A-SK R902043703
 • Silnik hydrauliczny Rexroth AL A10F E 28 /52L-VCF10N002 R902415753
 • Silnik spalinowy Komatsu SAA4D107E-2 CPL3590
 • Silnik spalinowy Komatsu SAA6D107E-1 CPL1629
 • Silnik spalinowy Liebherr D934 L A6
 • Zwolnica Liebherr R912 HDSL
 • Zwolnica jazdy Liebherr R944 C