Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru cs es

Jak remontujemy pompy hydrauliczne? Przykład pompy - Liebherr LPVD107

Remont pompy hydraulicznej LPVD107 

Naprawa pompy hydraulicznej może być skomplikowanym procesem, wymagającym odpowiednich umiejętności technicznych i doświadczenia w diagnostyce, aby odpowiednio zlokalizować i naprawić usterkę. Sama pompa ma w układzie hydraulicznym bardzo newralgiczną funkcję, gdyż odpowiada za zamianę energii mechanicznej w energię cieczy i od poprawnego działania tego elementu zależy wydajność układu hydraulicznego w maszynie. Zauważalne spadki mocy, dziwne hałasy i wibracje powinny stanowić asumpt do kontaktu z serwisem, który odpowiednio zdiagnozuje problemy zachodzące w sprzęcie.  

W naszym warsztacie przeprowadzono remont głównej pompy hydraulicznej pochodzącej z koparki gąsienicowej Liebherr. Diagnoza szybko wykazała, że urządzenie jest w bardzo kiepskim stanie. Uszkodzeniu uległo większość podstawowych elementów odpowiedzialnych za poprawne działanie pompy hydraulicznej. Całkowitemu rozpadowi uległ separator, którego strzępy można było układać niczym puzzle. Również tłoczki znalazły się w podobnym stanie. Obie części zostały wymienione na nowe.

W procesie napraw wymieniono także przedni wałek, czyli element, który pełni ważną rolę w procesie przemieszczania cieczy i umożliwia wykorzystanie hydrauliki w maszynie. Niezdatne do regeneracji okazały się również kołyska, kula, cylinder, komplet łożysk i uszczelnień. Po wymianie wszystkich podzespołów, których stan określono jako krytyczny, przystąpiono do szlifowania i docierania reszty.

Zakończeniem prac technicznych było czyszczenie i składanie pompy w całość. Następnie, remontowany sprzęt poddano testom na hamowni, aby upewnić się, że działa poprawnie. Zawsze testujemy takie parametry, jak ciśnienie, moc, moment obrotowy i wydatek/chłonność. Podczas takiej próby staramy się odwzorować warunki, jakie zachodzą w maszynie podczas jej naturalnego rytmu pracy. Omawiany model przeszedł postawione przed nim zadania testowe poprawnie i można go było oddać do użytku. 

Nasz serwis przeprowadził wiele podobnych remontów różnego typu pomp hydraulicznych, nie tylko tłoczkowych, ale również łopatkowych. Doświadczenie naszych fachowców oraz dostęp do nowoczesnych stanowisk technicznych przekłada się na zadowolenie klientów, którzy chętnie powierzają nam swoje podzespoły do naprawy. Dbałość o szczegóły w doborze części gwarantuje ich poprawne działanie, co zostaje potwierdzone testami wydajności.

powrót do tekstu głównego

Zniszczony separator i elementy tłoczków
Zniszczony separator i elementy tłoczków
Cylinder
Cylinder
Łożysko w trackie remontu
Łożysko w trackie remontu
Pompa po naprawie w naszym serwisie
Pompa po naprawie w naszym serwisie