pl en de ru uk cs sk es

Części CAT Caterpillar

caterpillar

Poszukujesz sprawdzonych części do maszyn budowlanych CATERPILLAR? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą nowych i używanych części do maszyn budowlanych tego producenta.
Największym dostawcą sprzętu budowlanego na świecie jest Caterpillar, przedsiębiorstwo powstałe w 1925 roku z połączenia Holt Manufacturing Company ze Stockton i C. L. Best Gas Tractor Company z San Leandro. Siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych w stanie Illinois. Caterpillar jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku. Historia firmy od samego początku naznaczona była wieloma sukcesami, jak np. skonstruowanie pierwszego benzynowego ciągnika gąsienicowego. W okresie pierwszej, a zwłaszcza drugiej wojny światowej dostarczali sprzęt na potrzeby działań wojennych, co siłą rzeczy przyczyniło się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Caterpillar jako lider branży

O sile firmy mogą świadczyć następujące fakty: liczba stałych pracowników sięgająca niemal stu tysięcy, fabryki (łącznie CAT ma ich ponad 100) ulokowane na niemal wszystkich kontynentach oraz standardy, jakie wyznaczają produkty z logo CAT, które w powszechnej opinii traktowane są jak dobra klasy premium. Nabywcy produktów i części Caterpillar zwracają uwagę przede wszystkim na solidność, jakość i wytrzymałość

Szeroka oferta maszyn i części CAT

W asortymencie Caterpillar można znaleźć wiele maszyn budowlanych i górniczych, silniki dieslowskie, turbiny gazowe oraz lokomotywy elektryczno-spalinowe oraz części do maszyn. Amerykański gigant nie ogranicza się tylko do branży budowlanej ale zapewnia również szeroką gamę usług finansowych (Caterpillar Financial Services), a także sprzedaje licencje na produkcje m.in. telefonów, odzieży, obuwia, zegarków, opatrzonych logo CAT bądź Caterpillar. Przedsiębiorstwo świadczy usługi podmiotom zarówno prywatnym jak również rządowym. W portfolio firmy znajdują się także produkty innych firm jak Anchor, Hypac, Perkins czy Kemper.
Niemal 60% ze sprzedaży pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Firma posiada sieć przeszło 220 dealerów, którzy są niezależnymi podmiotami i są przypisani do określonych obszarów geograficznych. Do zadań dealerów należy sprzedaż, wypożyczanie, naprawa oraz konserwacja sprzętu opatrzonego logiem CAT.

Działalność ekologiczna Caterpillar

Od wielu lat Caterpillar kładzie duży nacisk na ochronę środowiska i działania z tym związane. W 1995 roku założona została Fundacja Caterpillar, której głównym celem było osiągnięcie zrównoważonego rozwoju, poprzez systematyczne prace w kierunku ochrony i zachowania środowiska naturalnego, możliwie jak najszerszego dostępu do edukacji oraz zaspokajania najważniejszych potrzeb ludzkich. W 2005 roku firma przekazała 12 milionów dolarów na rzecz działań zmierzających do ochrony i utrzymania systemów rzecznych w Chinach, Brazylii i USA.
Od początku istnienia firmy WIBAKO staramy się iść z duchem czasu i tym samym doskonale rozumiemy, że chcąc być konkurencyjnym musimy posiadać w ofercie jak najwięcej produktów Caterpillar. Naszym Klientom możemy zaoferować części zarówno nowej jak i używane. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu i naprawach sprzętu budowlanego amerykańskiego giganta.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 33 870 42 00, a nasz doradca postara się pomóc!

koparka caterpillar

KATALOG ONLINE

SZUKASZ części do Caterpillar?
ZOBACZ KATALOG