Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru cs es

Regeneracja, naprawa silników hydraulicznych

Regeneracja, naprawa silników hydraulicznych

Naprawa silników hydraulicznych (jak również pomp hydraulicznych) jest czynnością którą należy wykonywać systematycznie, gdyż są to podzespoły często pracujące w krytycznym warunkach, przez co narażone są na różne awarie i uszkodzenia.

Naprawa silników hydraulicznych

Proces kompleksowej naprawy elementów hydrauliki siłowej, w tym również silników hydraulicznych, jest ściśle określony, a specjaliści Wibako stosują się do każdego z przewidzianych etapów. Zawsze zaczynamy od dokładnej weryfikacji stanu dostarczonej części. Następuje jej demontaż i oczyszczenie. Nasi mechanicy już na tym etapie mogą stwierdzić wstępne uszkodzenia. Weryfikacja wykonywana jest najpóźniej następnego dnia.
Fachowcy WIBAKO zawsze oceniają również, czy poza uszkodzeniem nie występują inne wady mogące w przyszłości skutkować unieruchomieniem maszyny. Najistotniejszym elementem weryfikacji jest zdiagnozowanie przyczyny awarii – połączone jest to z obowiązkową rozmową ze Zleceniodawcą, celem uzyskania możliwie jak najwięcej informacji, aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Po pełnej weryfikacji można przystąpić do dalszych etapów. W firmie Wibako wszystkie zużyte części są obowiązkowo wymieniane na nowe.
Nie zapominamy o prawidłowym, dokładnym złożeniu wcześniej rozebranych podzespołów. Jest to ważny etap, ponieważ niejednokrotnie niechlujny montaż powoduje kolejną awarię. Gwarancją oferowanej przez nas usługi remontów silników i pomp hydraulicznych jest wieloletnie doświadczenie naszych mechaników oraz stale podnoszone ich umiejętności (m.in. poprzez cykliczny udział w branżowych szkoleniach).
Zregenerowana jednostka zawsze musi zostać poddana testowi, na którym sprawdzane są właściwości użytkowe danego podzespołu – do tego służy stanowisko diagnostyczne w Wibako. Na tym etapie oceniamy przede wszystkim szczelność powierzchni roboczych układu rotacyjnego i działanie elementów sterujących. Sprawdzane jest również przełączanie biegów.

Regeneracja silników hydraulicznych

Kompleksowy remont kończy regulacja parametrów zgodnie z wymaganiami producenta i zastosowaniem. Jest to niezbędne, aby maszyna pracowała płynnie przy każdym obciążeniu. Źle dobrane parametry powodują zbyt wolne lub słabe ruchy maszyny, a nawet przyczyniają się do nierównej pracy silnika. Jak widać, na wagę złota są odpowiednie kompetencje osób zajmujących się takimi naprawami.Zastosuj zmiany
Diagnostyka i regeneracja podzespołów hydraulicznych jest działaniem wymagającym ogromnej wiedzy, doświadczenia i precyzji. Dzięki naszej skrupulatności możemy zapewnić Klientów, że poddany naprawie w Wibako podzespół będzie jeszcze przez długi czas z powodzeniem pracował w maszynie. Najlepszą rekomendacją dla nas są zadowoleni Klienci oraz kilkanaście lat doświadczenia w remontach silników oraz pomp hydraulicznych.
Dodatkowo to co na nas wyróżnia na tle konkurencji, to bardzo duży stan magazynowy, dzięki czemu możemy znacznie skrócić czas potrzebny do wykonania naprawy, a tym samym również kosztowny przestój maszyny.
Hydraulika siłowa to dziedzina bardzo precyzyjna, w której niezwykle istotna jest odpowiednio szybka reakcja. Z naprawą nie należy czekać, a decyzja o remoncie pompy lub silnika hydraulicznego w Wibako to wybór sprawdzonej firmy o ugruntowanej pozycji, która została zbudowana na bazie profesjonalizmu, dokładności i szacunku do Klienta!