pl en de ru uk cs sk es

Części Volvo

volvo logo

Volvo oprócz samochodów osobowych, jest również wytwórcom pojazdów użytkowych. Ich produkcję rozpoczęto niedługo po założeniu firmy w roku 1928. Konstruowanie i produkowanie ciężarówek, autobusów, koparek, wozideł i ładowarek stało się konikiem szwedzkiej marki.

Części do maszyn Volvo

Volvo jest najstarszym producentem maszyn budowlanych, a początki firmy sięgają roku 1832, kiedy w mieście Eskiltuna w środkowej części Szwecji trzech młodych mężczyzn: Johan Theofron Munktell oraz dwóch braci Jean Bolinder i Carl Gerhard Bolinder, położyło podwaliny pod budowę przyszłego imperium branży maszyn budowlanych. Od samego początku istnienia historia firmy naznaczona była przełomowymi wydarzeniami: pionierska produkcja lokomotywy oraz silnika spalinowego w Szwecji, skonstruowanie pierwszego ciągnika czy tez pionierskie prace nad budową maszyny budowlanej. Formalny początek Volvo datuje się na rok 1927, kiedy to wyprodukowano pierwszy samochód pod nazwą ÖV4.
Wydarzenia drugiej wojny światowej wymusiły na firmie zmianę profilu działalności i skupienie się na produkcji w szerokim zakresie silników lotniczych na potrzeby armii. Okres powojenny to dla Volvo czas rozkwitu i dynamicznych zmian. W roku 1954 skonstruowano ładowarkę kołową H-10, w 1966 rozpoczęto seryjna produkcję wozidła przegubowego, a w 1972 firma wprowadziła na rynek kabinę w konstrukcji ROPS, której nadrzędnym zadaniem było zapewnienie operatorowi bezpieczeństwa na wypadek przewrócenia maszyny.

Volvo to firma o międzynarodowym zasięgu

Od samego początku firma była nastawiona na ekspansje międzynarodową i poszerzanie strefy swoich wpływów. W 1985 roku dzięki porozumieniu zawartym z Clark Equipment Volvo wkroczyło do obu Ameryk, pięć lat później miało miejsce przejęcie niemieckiego przedsiębiorstwa Zettelmeyer Baumaschinen GmbH. W 2007 roku nastąpiło przejęcie chińskich firm Linong oraz Ingersoll Rand, a siedem lat po tym wydarzeniu odbyło się przejęcie firmy transportowej od Terex.
Z upływem lat Volvo charakteryzowało nie tylko sukcesywne poszerzanie rynków zbytu ale również wielka troska o budowanie własnego portfolio. To właśnie szwedzki gigant wprowadził na rynek przełomowe wówczas równiarki serii G900 czy też ponad 50-tonową ładowarkę kołową L350F.
Konstruowanie i produkowanie ciężarówek, autobusów, koparek, wozideł i ładowarek stało się konikiem szwedzkiej marki. Obecnie w ramach Volvo sprzedawane są produkty i części czterech marek: Volov, SDLG, Blaw-Knox i Terex. W przeszło 180 krajów na całym świecie pracują części Volvo, a produkty firmy zlokalizowane są w 19.

Volvo jako producent maszyn i samochodów osobowych

Oprócz maszyn i części do maszyn budowlanych, Volvo jest również wytwórcą samochodów osobowych. Ich produkcję rozpoczęto niedługo po założeniu firmy w roku 1928.
Od początku lat siedemdziesiątych firma Volvo CE jest obecna w Polsce. Wtedy to właśnie firma Hydrotest nabyła pierwsze maszyny budowlane, a z czasem zyskała możliwość serwisowania produktów szwedzkiej firmy.
Części Volvo są znane i cenione na całym świecie ze swojej jakości, bezpieczeństwa dla użytkowników, oraz szerokiej gamy oferowanych produktów, spełniających wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Użytkownicy chwalą maszyny Volvo również za stosunkowo niskie zużycie paliwa.

WIBAKO – szeroka oferta części do maszyn Volvo

W ofercie WIBAKO posiadamy szeroki asortyment tak oryginalnych jak również wysokiej jakości zamienników części do maszyn budowlanych VOLVO.
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 33 870 42 00, a nasz doradca postara się pomóc!

  

volvo koparka

KATALOG ONLINE

SZUKASZ części do VOLVO?
ZOBACZ KATALOG