Sklep | REXROTH Sklep | LIEBHERR
pl en de ru uk cs sk es

Części O&K

ok logo

Bogatą historią może poszczycić się powołana do życia 1 kwietnia 1876 roku spółka O&K, której twórcami byli Benno Orenstein i Arthur Koppel, a nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od pierwszych liter ich nazwisk. W początkowym okresie działalności firma zajmowała się głównie produkcją taboru kolejowego, z biegiem czasu do listy oferowanych produktów doszły m.in. rozmaite maszyny budowlane (przede wszystkim koparki, ładowarki, równiarki, wozidła, wózki widłowe), traktory, kompresory, części do maszyn, systemy schodów ruchomych oraz wiele innych. Sukces O&K wynikał z faktu, że produkowane przez firmę lokomotywy i wagony od samego początku cieszyły się dobra renomą zwłaszcza przedsiębiorstw prowadzących wszelakiego rodzaju roboty budowlane. Na bazie tych sukcesów firma O&K wyprodukowała w 1908 pierwszą koparkę, która ważyła 64 tony. Kilkanaście lat po tym wydarzeniu skonstruowana została pionierska koparka gąsienicowa.

Rozwój firmy O&K

Systematyczny i pełen sukcesów rozwój firmy trwał kilkadziesiąt lat. Pod koniec lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku firma O&K nabyła większościowe udziały w niemieckim przedsiębiorstwie Faun, cenionym producencie maszyn i części budowlanych. Wraz z tą transakcją rozpoczęły się jednak kłopoty O&K, a firma była zmuszona odsprzedać część udziałów wielu podmiotom. W 1997 roku amerykański koncern Terex przejął fabryki produkujące koparki hydrauliczne, a rok później ogromna część produkcji sprzętu budowlanego przeszła w ręce grupy CNH (Case-New Holland).

Pomimo faktu, że firma O&K od wielu lat praktycznie nie istnieje, jej produkty cieszą się nadal sporą popularnością i można je spotkać na placach budowy w wielu zakątkach świata. Do sztandarowych produktów firmy należą przede wszystkim koparki, cenione przede wszystkim ze względu na swoją długowieczność. To właśnie z fabryk O&K wyjechał kultowy model koparki RH 400, który był uznawany wówczas za największą tego typu maszynę świata (980 ton wagi operacyjnej; silnik o mocy 4400 KM).

Szeroka oferta części O&K

Naszym Klientom oferujemy szeroki asortyment części O&K w konkurencyjnych cenach i stosunkowo krótkim czasie dostawy. Nasi doradcy handlowi posiadają niezbędne doświadczenie, dzięki czemu potrafią szybko i bezbłędnie rozpoznać potrzeby Klienta. Firma Wibako od kilkudziesięciu lat z sukcesami serwisuje i i naprawia maszyny budowlane, a dzięki zróżnicowaniu źródeł pozyskiwania części do maszyn budowlanych jesteśmy w stanie przedstawić ofertę na niemal każde zapytanie. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby mu pomóc. Głęboko wierzymy, że dzięki rzetelności i profesjonalizmowi grono osób zadowolonych z naszych usług będzie stale się powiększać.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 33 870 42 00, a nasz doradca postara się pomóc! 

ok loader