pl en de ru uk cs sk es

Części KOMATSU

komatsu logo

Komatsu jest jednym z największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Specjalizuje się m.in. w produkcji i sprzedaży minikoparek, miniładowarek, koparek i ładowarek kompaktowych, spycharek gąsienicowych, ładowarek kołowych, koparko-ładowarek, koparek kołowych i gąsienicowych, wozideł sztywnoramowych i przegubowych oraz części do maszyn budowlanych. Firma produkuje również największy na świecie buldożer – Komatsu D575.

Komatsu – firma z historią

Gdy zapytamy o najbardziej znanych producentów maszyn budowlanych, Komatsu z pewnością będzie jedną z najczęściej wymienianych marek. Jest to globalny koncert, który dostarcza rozwiązań dla przemysłu ciężkiego już od 1921 r. Początki jej działalności były związane z produkcją stali i specjalistycznych pras do blachy. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystano przy budowie maszyn: najpierw gąsienicowych ciągników rolniczych, a od 1947 r. spycharek gąsienicowych. Pięć lat później do oferty dołączyły równiarki drogowe, a niedługo potem wozidła przegubowe i sztywnoramowe oraz wózki widłowe. W połowie lat 60. pojawiły się jeszcze ładowarki oraz koparki gąsienicowe i kołowe. Kolejne ważne wydarzenie miało miejsce w 2001 r., gdy do oferty wprowadzono największą spycharkę na świecie D575. Maszyna ma masę własną ok. 160 t i maksymalną moc ok. 1300 KM. W 2007 r. pojawił się wózek widłowy z napędem hybrydowym, rok później do seryjnej produkcji trafiła hybrydowa koparka hydrauliczna, od 2012 roku jest oferowana również w Europie. W porównaniu z typową konstrukcją zapewnia mniejsze zużycie paliwa nawet o 20-30%.

Szeroka oferta części Komatsu

Mimo narastającej konkurencji, Komatsu umacnia pozycję lidera wśród największych dostawców maszyn budowlanych. Dzięki znakomitej jakości sprzętu i doskonałej obsłudze posprzedażnej klienci, którzy choć raz zetknęli się z marką Komatsu, nigdy jej nie porzucają!
W firmie Wibako posiadamy szeroki asortyment części Komatsu. Specjalizujemy się w maszynach o masie eksploatacyjej przekraczającej 10 ton. Wśród oferowanych podzespołów znajdziecie Państwo m.in.:

  • silniki diesla
  • silniki hydrauliczne
  • elementy hyadrauliki siłowej
  • chłodnice
  • koła
  • ramiona
  • siłowniki
  • skrzynie biegów

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 33 870 42 00, a nasz doradca postara się pomóc! 

maszyna komatsu

KATALOG ONLINE

Poszukujesz części do KOMATSU?
ZOBACZ KATALOG