pl en de ru uk cs sk es

Części HANOMAG

Hanomag to skrót od Hannoversche Maschinenbau AG. Firma została założona w Linden (obecnie jest to dzielnica Hanoweru), a jej początki sięgają roku 1835 i są związane z budową silników parowych, maszyn rolniczych i lokomotyw.

Przed II wojną światową Hanomag koncentrował się głównie na produkcji pojazdów osobowych, których nabywcami była z reguły bogatsza część społeczeństwa. Mimo, że produkty niemieckiej firmy były bardziej zabawkami niż cudami techniki, to jednak na tamte czasy były dobrami luksusowymi. Cechą charakterystyczną tych pojazdów był taki sam kształt przodu i tyłu, mała waga pojazdu oraz skromne wnętrze. Z kolei produkcja maszyn budowlanych i części Hanomag rozpoczęła się w 1931 roku.

Firma Hanomag podczas II wojny światowej

W trakcie drugiej wojny światowej firma uczestniczyła w produkcji sprzętu na potrzeby działań wojennych, m.in. lekkich ciągników, transporterów opancerzonych oraz części do pojazdów gąsienicowych. Po jej zakończeniu Hanomag skupił się na produkcji ciężarówek, ciągników, maszyn i części do maszyn budowlanych, czego efektem było wprowadzenie na rynek w 1959 roku pionierskiej ładowarki kołowej (model B70).

Historia niemieckiego przedsiębiorstwa naznaczona jest licznymi przeobrażenia własnościowymi. W latach siedemdziesiątych spore udziały w firmie przejął najpierw Daimler Benz, a później również Massey Ferguson. Na początku 1980 roku niemiecki przedsiębiorca Horst-Dieter Esch wykupił i dołączył firmę Hanomag do swojego międzynarodowego koncernu IBH, tworząc tym samym największe na świecie konsorcjum maszyn budowlanych. Kilka lat później został on skazany wyrokiem sądowym, co wymusiło na Hanomag kolejne przeobrażenia własnościowe W 1989 roku japoński producent sprzętu budowlanego Komatsu nabył większościowe udziały w firmie, w 2002 roku odkupił pozostałe udziały, a we wrześniu 2016 roku firma zmieniła nazwę na Komatsu Germany GmbH.

Szeroka oferta części Hanomag

Jeśli poszukujecie Państwo doświadczonego i sprawdzonego partnera biznesowego, który jest w stanie szybko i i w atrakcyjnej cenie dostarczyć części do maszyn Hanomag, to firma Wibako jest takim właśnie partnerem. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie i rzetelne, kompleksowe podejście do każdej sprawy, możemy sprowadzić części z kilku niezależnych źródeł, tym samym oferując naszym Klientom najlepszą opcję do wyboru. Oferujemy nie tylko części Hanomag, ale również kompletne maszyny budowlane.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 33 870 42 00, a nasz doradca postara się pomóc!

hanomag 

KATALOG ONLINE

Poszukujesz części do HANOMAG?
ZOBACZ KATALOG